KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257136
*
nr 1425 7136
Annie Bergman
(1889-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1941, fiskestuga. Olja på pannå, 23x32, yttermått inklusive ram: 29x38 cm
Annie Bergman, svensk bildkonstnär född 1889 i Liège, Belgien, död 1987 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2021
kl 20:22:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 00:06:09
1
300 kr
18/10 16:01:05
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Annie Bergman
Annie Bergman, svensk bildkonstnär född 1889 i Liège, Belgien, död 1987 i Stockholm.
Läs mer om Annie Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: annie bergman fiskestuga olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52
*
Annie Bergman
Annie Bergman, svensk bildkonstnär född 1889 i Liège, Belgien, död 1987 i Stockholm.
Läs mer om Annie Bergman
nr 1425 7136
Annie Bergman
(1889-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1941, fiskestuga. Olja på pannå, 23x32, yttermått inklusive ram: 29x38 cm
Annie Bergman, svensk bildkonstnär född 1889 i Liège, Belgien, död 1987 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/10 00:06:09 | 1 | 300 kr |
18/10 16:01:05 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Annie Bergman
Annie Bergman, svensk bildkonstnär född 1889 i Liège, Belgien, död 1987 i Stockholm.Läs mer om Annie Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: annie bergman fiskestuga olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52